PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804592}

Niedzielna choroba

La enfermedad del domingo
6,9 1 207
ocen
6,9 10 1 1207
Niedzielna choroba
powrót do forum filmu Niedzielna choroba

Towarzyszący wewnętrzny niepokój i egoistyczna chęć pragnienia „czegoś więcej od życia” popchały kobietę do porzucenia własnego dziecka. Po latach dorosła już córka, która nigdy nie poradziła sobie z porzuceniem przez matkę, dowiedziawszy się o śmiertelnej chorobie postanawia zmierzyć się ze swoją historia. Po zaspokojeniu pragnienia matczynej miłości, wreszcie postanawia przejąć kontrole nad swoim życiem, prosząc właśnie swoją matkę o pomoc w zakończeniu go. Na koniec obserwujemy jak nienawiść, ból i tęsknota przechodzą w zrozumienie, akceptację i siłę. Film zmusza widza do niewygodnej refleksji o własnych priorytetach, niepozałatwianych sprawach oraz o nieubłaganie upływającym czasie..

ocenił(a) film na 9
rzycka

Wszystko w porządku, ale dajesz spojlera już w tytule...

ocenił(a) film na 6
rzycka

Właśnie go obejrzałam, i trudno mi było dać ocenę. Jest ciężki, czuję się boleść serca, samotność, a przede wszystkim autentyczne zamknięcie i blokadę, głównej bohaterki przypominał mi moja koleżankę która również została osierocona przez rodziców w podobny sposób. Długo próbowała normalnie żyć aż pewnego dnia nie poszła do pracy, nie wstała z łóżka, popadł w depresję. Rozumiejąc dlaczego w żadnym związku jej się nie układa, dlaczego zbyt analizuje, nie dowierza jakiemu kolwiek dobremu zainteresowaniu nią. Kiedy opowiadała mi swoją historię to z trudem dochodziło to do mnie jak można tak psychicznie rozerwać swoje dziecko. I oglądając niedzielną chorobę po raz kolejny przeżyłam coś podobnie głębokiego, bezwzględnego. Wybaczenie matce było największym osiągnięciem Chiary. Trudno mi jest pojąć jak można być takim chłodnym, obojętnym człowiekiem. Żyć sobie w luksusach nie myśląc co teraz je, robi moja córeczka. Nigdy nie próbować jej odwiedzić, wrócić po nią. Ten obraz był dla mnie brutalniejszy niż większość kryminalnych historii opartych na faktach.

TrefnaPanna

:(:(:(:(:(:(....nic dodać nic ująć...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones